Vytlačiť

Aká je najvhodnejšia fotopóza?

Napísal: Linda Bohušová.

Aká je najvhodnejšia póza?Rozhodnutie dať sa nafotiť v ateliéri fotografa veľmi rýchlo vystrieda panika, keď sa portrétovaná osôbka blíži k dverám ateliéra, za ktorými sa skrýva nepoznaný svet tajomného prítmia a blýskajúcich svetiel. Odhodlanosť vystrieda tréma a až priam nevysvetliteľná strnulosť.

Následuje otázka: "Čo mám robiť? Ako sa mám tváriť? Akú mám zaujať pózu? Pomóóóc..." :)

Vytlačiť

Ako sa pripraviť na portrétovanie?

Napísal: Linda Bohušová.

Profesionálne fotografie v ateliériVieme ako to je. Každý by mal rád rovnako krásny profi portrét na webovej stránke ako hviezdy, alebo businessmani v časopisoch, ale netušíme ako na to. Prvé čo si poviete je, že ja na to nemám, nie som fotogenická/ký. Hneď na to si poviete, že profesionálneho fotografa si nemôžete dovoliť a do tretice si poviete, no veď v budúcnosti si také portréty urobiť dám, keď to budem potrebovať, teraz mi postačia tie, ktoré mi nafotil známy.

A teraz vám poodhalím z praxe ako to s tými portrétmi vlastne je.

Vytlačiť

Fotografia zo vzduchu - letecká fotografia

Napísal: Linda Bohušová.

Od nepamäti ľudia túžili lietať a vidieť svet z pohľadu vtákov, ktorí slobodne lietajú nad našimi hlavami - bez zábran, vzpierajúc sa zemskej príťažlivosti. Pohľad na ľudstvo „zhora“ bol v mysliach ľudí až do 19. storočia iba fantáziou, ktorú mohli zachytiť maximálne tak maliari na svoje plátna. Až s vynálezom fotoaparátu v prvej polovici 19. storočia sa konečne mohli priblížiť svojim snom.

Created by Linda Bohušová & Webdesign by Yootheme.com 2012 © copyright